در حال بارگذاری

چگونه به تایلند سفر کنیم؟(راهنمای سفر به تایلند)

سفرنامه ها نوشته شده در یک شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ توسط مدیر تبلیغات

با نزدیک شدن به تعطیلات عید نوروز، برنامه ریزی برای رفتن به مسافرت از هیجان بیشتری برخوردار میگردد. هر فردی معیاری برای انتخاب مقصدی برای سفر خودش دارد. یکی به دنبال هیجان است و دیگری به دنبال یافتن جایی برای پیدا کردن آرامش! آنچه در این میان از اهمیت برخوردار است این است که هر جایی را که انتخاب می کنید، سعی کنید با مطالعه و پرس و جو درباره جایی که قصد مسافرت به آن را دارید، از تمامی شرایط آن اعم از شرایط جوی، مکان های دیدنی، خطرات و امکانات و ... آن آگاه شوید.

یکی از مقاصد بسیار محبوب در میان گردشگران ایرانی و بین المللی، کشور تایلند است که با داشتن جاذبه های دیدنی و تفریحی بسیار در جنوب شرقی آسیا همچون نگینی می درخشد. در این مقاله سعی شده است که با همه جوانب سفر به تایلند شما را آگاه کنیم. با ما در بهترین همراه باشید.


چگونه به تایلند سفر کنیم؟(راهنمای سفر به تایلند)

اطلاعات کلی

کشور تایلند در  جنوب شرقی آسیا قرار دارد. پایتخت آن بانکوک است که  پرجمعیت‌ترین شهر آن با جمعیتی حدودی 10 میلیون نفر نیز محسوب می شود. . این کشور ۷۶ ایالت دارد. مساحت کشور تایلند ۵۱۴۰۰۰ کیلومتر مربع می‌باشد. این کشور با کشورهای میانمار، ،کامبوج و مالزی مرز مشترک دارد. شمال کشور تایلند کوهستانی با جنگل های سبز و زمستان های کمی سرد و دارای بلندترین قله این کشور به نام دوی اینتانون است. مرکز آن دره هموار رودخانه چائوپرایا است که به خلیج تایلند منتهی می شود و یکی از حاصلخیز ترین مناطق رشد میوه و برنج در جهان است. جنوب آن نیز منطقه ای کم عرض است که به شبه جزیره مالزی می رسد و سواحل زیبای جزایر آن محل مناسبی برای استراحتگاه های تابستانی هستند. مهم ترین بنادر ماهیگیری نیز در این منطقه قرار دارند.
این کشور تا سال ۱۹۴۹ به نام «سیام» معروف بود. تا آن‌که دولت این کشور رسما نام آن به تایلند تغییر داد. دلیل این تغییر نام هم سکونت قوم تای در این سرزمین است که اکثریت مردم کشور را تشکیل می‌دهند. پرچم کشور تایلند از سه رنگ سفید و قرمز و آبی تشکیل شده در توضیح دلیل انتخاب رنگ های پرچم این کشور ذکر شده که: رنگ قرمز نماد ملت ، رنگ سفید نشان مذهب و رنگ آبی نماد حکومت سلطنتی حاکم بر تایلند می باشد.

مذهب و زبان مردم تایلند

۹۵٪ مردم تایلند بودایی هستند. بعد از بوداییان مسلمانان، با جمعیت حدود ۴٪ بزرگ‌ترین گروه مذهبی این کشور هستند. مسیحیان تایلند که اغلب کاتولیک هستند، کمتر از یک درصد جمعیت تایلند را تشکیل می دهند.

تایلندی زبان رسمی این کشور و یکی از قدیمی ترین زبان ها در شرق آسیا است و الفبای مخصوص خود را دارد به طوری که، این زبان کاملا برای کسانی که به این کشور سفر می کنند، غیر قابل فهم است. شاید توصیه خوبی باشد که با وجود سختی یادگیری این زبان، واژگان اندک و پرکاربرد را یاد بگیرید. به ویژه اینکه مردم این کشور انتظار ندارند خارجیان زبان آنها را بدانند و از این رو بسیار شگفت زده شده و به آنها می گویند که بسیار خوب صحبت می کنند و با شما ارتباط خوبی پیدا می کنند و در بسیاری از موارد این موضوع به نفع شما خواهد بود.

چگونه به تایلند سفر کنیم؟(راهنمای سفر به تایلند)

اقتصاد و واحد پولی تایلند

کشور تایلند اقتصاد خود را بر دو پایه صادرات محصولات عمدتا کشاورزی( بزرگترین صادرکننده برنج در سال 2007 با 8094000 تن که این موضوع درکتاب رکوردهای جهانی Guinnessثبت شده است.) و همچنین صنعت گردشگری  خود بنا نهاده شده است.
واحد پول تایلند بات(THB) است و هر بات به صد ستنگ تقسیم می شود. اسکناس های رایج در تایلند از بیست تا هزار بات متغیر است. سکه های مضروب در این کشور نیز شامل ۲۵ و ۵۰ ستنگ (به ندرت دیده می شود)، یک ، پنج و ده باتی می شوند.

توجه کنید که اسکناس های رایج در این کشور شامل ۱۰۰۰ بات (خاکستری)، ۵۰۰ بات (بنفش)، ۱۰۰ بات (قرمز)، ۵۰ بات (آبی) و ۲۰ بات (سبز) می شوند. تا قبل از دوران بحران اقتصادی آسیا  اسکناس ۱۰ بات (قهوه ای) نیز وجود داشت که پس از این دوران از رده خارج شده است.

اختلاف ساعت تهران و بانکوک

اختلاف ساعت تهران با بانکوک 3 ساعت و نیم(جلوتر) است . به عنوان اگر ساعت در تهران ۱بعدظهر است وقت محلی در بانکوک ۴.۵ بعدظهراست.

چگونه به تایلند سفر کنیم؟

همانطور که میدونید برای سفر به تایلند داشتن ویزای این کشور الزامی است. پس در گام اول لازم است مراحل درخواست ویزا را انجام دهید. در هر حال هر فردی که درخواست ویزای سفر به تایلند را می دهد باید دارای شرایط زیر باشد:

 • گذرنامه شخص  باید به هنگام درخواست ویزا حد اقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.
 • شخص متقاضی ویزا باید هنگام درخواست برای ویزا در ایران حضور داشته باشند.
 • گذرنامه باید به خوبی نگهداری شده، دارای کلیه صفحات بوده و به هیچ وجه پاره یا مخدوش نباشد.
 • گذرنامه باید دارای حداقل یک صفحه سفید برای چسباندن ویزا تایلند باشد.
 • اگر تاریخ 29 فوریه در گذرنامه قید شده باشد ( تاریخ صدور/ انقضا و یا تاریخ تولد) باید چک بشود که سال کبیسه است یا خیر
 • هزینه ای که برای  پیگیری روند صدور ویزا پرداخت شده به هیچ وجه قابل برگشت نمی باشد.( این هزینه برای ویزای توریستی یکبار ورود  30 یورو و برای ویزای توریستی دوبار ورود 60 یورو  می باشد.)
 • آژانس های مسافرتی می توانند فقط برای اتباع ایرانی و فقط برای ویزا توریستی تایلند درخواست ویزا بنمایند. لازم به ذکر است که اگر متقاضی دریافت سایر انواع ویزابرای سفر به کشور تایلندمانند ویزای تجاری، تحصیلی و ...  می باشید  باید شخصا به سفارت این کشور مراجعه نمایید.

چگونه به تایلند سفر کنیم؟(راهنمای سفر به تایلند)

مدارک لازم برای دریافت ویزای تایلند چیست؟

اگر شما واجد شرایط بالا برای دریافت ویزا می باشید. می توانید با توجه به نوع ویزای مورد درخواست از طریق آژانس مسافرتی(برای ویزای توریستی) و یا شخصا( برای سایر انواع ویزا) از سفارت این کشور درخواست ویزا کنید. برای این کار مدارکی لازم است که در هنگام مراجعه به سفارت یا دفاتر آژانس هواپیمایی باید این مدارک را همراه داشته باشد.این مدارک به شررح زیر است:

 • کپی شناسنامه، کارت ملی، گذرنامه ، بلیط و نامه ضمانت آژانس مسافرتی که ضمیمه بلیط شده باشد.
 • یک قطعه عکس 6×4  که به تازگی آن را انداخته اید.
 • برگ فرم ویزا که به طور کامل و با جزئیات به زبان انگلیسی تایپ شده باشد.(برخی از آژانس ها این برگه را به جای شما پر می کنند و شما فقط لازم است صحت اطلاعات آن را تایید کنید.)

انواع ویزای مسافرتی در کشور تایلند کدامند؟

همانطور که در بالا اشاره شد، برای سفر به تایلند انواع مختلفی ویزا وجود دارد که هر کدام دارای شرایط متفاوتی می باشد. در ادامه به بررسی انها و ویژگی ها و مزایای آن می پردازیم.

 1. ویزا توریستی تایلند

ویزای توریستی تایلند به این صورت می باشد که از تاریخ صدور شما می توانند تا  ۳  ماه بعد به مدت 30 روز(یک ماه) در این کشور اقامت کنید. مدت زمان لازم برای اخذ این نوع ویزا که به صورت عادی می باشد، حداقل ۴ روز کاری زمان لازم دارد.
این نوع ویزا همانطور که پیش تر اشاره شد دارای دو نوع یک بار ورود و دوبار ورود می باشد. به این صورت که ویزا توریستی یک بار ورود به همراه بلیط رفت و برگشت  به فروش می رسد. هزینه صدور ویزای یکبار ورود 30 یورو و دوبار ورود 60 یورو می باشد.

چگونه به تایلند سفر کنیم؟(راهنمای سفر به تایلند)

 1. ویزا بازنشستگی تایلند

این نوع ویزا  برای متقاضیان با 50 سال سن تمام و یا بالاتر است  که می خواهند به صورت بازنشسته در تایلند اقامت داشته باشند. این ویزا در صورت تمایل به صورت سالانه قابل تمدید است.

 1. ویزا تحصیلی / دانشجویی تایلند، برای دانشجویان و معلمان 

این نوع ویزا به افراد بالای 12 سال سن که خواهان تحصیل در این کشور می باشند اعطا می گردد. برای صدور این نوع ویزا طی 5 مرحله ضروری است. نکته مهم و ضروری این است که برای دریافت ویزای دانشجویی فقط روال معمول که در زیر شرح داده می شود قابل قبول خواهد بود. این مراحل به شرح زیراست :

 •   ثبت نام در دانشگاه
 •   نامه پذیرش (Letter of Admission)
 •   اقدام برای ویزا
 •   اولین ویزای یکساله دانشجویی شما تنها 90 روز اعتبار خواهد داشت
 •   اطلاع محل اقامت هر 90 روز یکبار

چگونه به تایلند سفر کنیم؟(راهنمای سفر به تایلند)

 1. ویزا تجاری تایلند

 همانطور که از نام آن مشخص است، این نوع از ویزا  برای کسانی است که می خواهند در تایلند کار و یا تجارتی داشته باشند، برای کار در تایلند به دو چیز احتیاج است یکی  ویزای تجاری تایلند ( NON-B ) و یکی  مجوز کار (Work Permit).

توجه داشته باشید که نمی توان بدون مجوز کار در تایلند کار کرد. برخی از شرکت ها کارمندانی را استخدام می کنند و می گویند که ویزای تجاری  کافی است و مجوز کار را بعدا هم می توان تهیه کرد که این موضوع صحت ندارد. و با این کار فقط خودتان را به دردسر می اندازید زیرا بعدا نمیتوانید مطالبات خود را از کارفرما دریافت کنید و حتی ممکن است به زندان بیافتید و یا از تایلند اخراج شوید. با توجه به قوانین تایلند، شما ابتدا باید یک ویزا غیر مهاجرتی تایلند داشته باشید تا بتوانید برای مجوز کار اقدام کنید.

 آیا تایلند کشوری امن است؟

کشور تایلند در میان بسیاری از کشورهای همسایه خود از نظر جرم و جنایت در وضعیت بهتری می باشد. همچنین دولت این کشور به منظور جذب هر چه بیشتر توریست در مناطق اصلی گردشگری یکسری اقدامات احتیاطی بیشتری را به منظور جلب اطمینان توریست ها انجام داده است. با این حال رعایت نکات احتیاطی زیر خالی از لطف نیست.  

 • پول و کارت های اعتباری، اسناد با ارزش نظیر پاسپورت و بلیط و.... را تا جایی که امکان دارد  در جای امن نگهداری کنید .
 • پول نقد زیادی را حمل نکنید.
 • تاجایی که امکان دارد از کیف های کمری برای نگه داری پول و وسایل باارزش خود استفاده کنید. تا موتورسواران کیف قاب نتوانند آنها را از شما جدا کنند.
 • در نقاط توریستی با فروشندگان و دلالان با احتیاط برخورد کنید.
 • از قبول پیشنهاد نوشیدنی و یا غذایی که از سلامت آن مطمئن نیستید خوداری کنید. در مسافرتهای طولانی ممکن است با افرادی برخورد کنید که با پیشنهاد نوشیدنی و یا خوراکی  به شما سعی کنند با شما  دوست شوند

چگونه به تایلند سفر کنیم؟(راهنمای سفر به تایلند)

چه چیزهایی می توانیم با خود بیاورم؟

هر کشوری دارای یکسری قوانین خاص،  درخصوص اقلام مجازی است که مسافران می توانند همراه خود به داخل و یا خارج از کشور حمل کنند. در ادامه به بررسی این اقلام در کشور تایلند می پردازیم:

 • از ورود داروهای غیر قانونی؛اسلحه گرمِ، ساعت های گرانبهاویاجواهرالات جلوگیری میشود.
 • وارد کردن تا 200 عدد سیگار ؛لباسهای شخصی ؛لوازم آرایشی و وسایل الکترونیک شخصی مجاز است.
 • همراه داشتن بیشتر از یک باکس سیگار برای اتباع تایلندهم  محکومیت شدیدی می تواندبه همراه داشته باشد. در کشور تایلند مغازه ها نمی توانند سیگاررا در محل دید مشتری قراردهند. همچنین در تلویزیون تایلندهم سیگارکشیدن افراد، مشروبات الکلی و  هفت تیر( اسلحه ) راسانسورمی کنند.
 • در فرودگاه های تایلنداتاقک های کوچکی برای کشیدن سیگار تعبیه شده است و سیگارکشیدن درجاههای دیگرمثل فروشگاهها ممنوع است.
 • پول نقد خارجی به هر مقدار و بدون هیچگونه محدودیت میتواند وارد شود.
 • مسافران باید به دو لاین قرمز و آبی در فرودگاه توجه داشته باشند ;این دولاین درخصوص اظهارنامه اموال و وسایل همراه تان می باشد. لاین سبز مربوط به کسانی است که کالای خاصی ندارند ومی توانند ازآن عبورنمایند. ولی چنانچه کسی که مثلا ساعت های گرانبها و یا جواهرالات ویا بیشتراز یک بوکس سیگاربهمراه دارد ازاین لاین بخواهدعبورنماید، بعد از دستگیری توسط ماموران و مصادره اموال حتی امکان محکومیت نیز برای شخص وجود دارد.

کدام ایرلاین ها از ایران به تایلند پرواز دارند؟ 

ایرلاین های زیر هم اکنون دارای خطوط هوایی از ایران به سمت تایلند می باشند:

 • ماهان
 • عمان ایر
 • قشم ایر
 • گلف ایر
 • امارات
 • قطر

کلام آخر

تجربه سفر به کشورهای خارجی بدون مطالعه و سنجیدن همه جوانب ممکن است منجر به هدر رفتن پول، انگیزه و یا شاید  تجربه ی یک سفر  ناراحت کننده و پردردسر شود. برای آگاهی از بهترین فصل سفر به تایلند و همچنین شناخت  مراکز خرید و سوغات کشور تایلند با ما در بهترین سفر همراه باشید.

آخرین اخبار


آخرین اخبار

sadsadas

jjjjjk

sadsad

sadsadas

sadsa

همه چیز درباره روش های پرداخت در ترکیه

در سال های اخیر ترکیه به عنوان یکی از مقاصد مهم گردشگری ایرانیان تبدیل گشته است. خیلی از هموطنان ما نیز برای ادامه تحصیل و یا حتی سرمایه گذاری راهی این همسایه زیبا می شوند. در این میان نکته ای که بیش از هر چیز دیگر حایز اهمیت می باشد، آشنایی با واحد پول این کشور، راه های مختلف پرداخت هزینه های خدمات و یا سرمایه گذاری در این کشور می باشد. در این رابطه حتما سوالات زیادی برایتان پیش خواد آمد، سوالاتی از قبیل این که چه واحد پولی را استفاده کنید بهتر است و کجاها باید مبادلات ارزیتان را انجام دهید و صدها سوال دیگر. با سایت بهترین سفر همراه باشید تا در ادامه این مطلب توضیحات مفیدی در این زمینه را برای شما ارائه کنیم.

بهترین زمان سفر به گرجستان

همواره برنامه ریزی برای سفر به کشوری فراسوی مرزهای کشور نیازمند بررسی همه جوانب آن کشور اعم از شرایط جوی و آب وهوایی، مناطق دیدنی و شهرهای توریستی، ..... می باشد. در میان این کشورها، کشور گرجستان یکی از مناطق گردشگری محبوب در بین مردم می باشد که هر ساله خیل عظیمی از گردشگران خارجی را به سوی خود جلب می کند. اگر شما نیز در فکر سفر به گرجستان هستید با ما در بهترین سفر همراه باشید.

مراکز خرید و سوغات کشور تایلند

یکی از تفریحات ما ایرانی در سفر خرید کردن برای خود و یا به عنوان سوغاتی برای عزیزانمان در ایران است. در این مقاله سعی شده با برخی از مهم ترین و معروف ترین مراکز خرید و همچنین سوغاتی های معروف کشور تایلند ما را آشنا کنیم. با ما در بهترین سفر همراه باشید.

بهترین فصل سفر به تایلند

یکی از قسمت های هیجان انگیز سفر انتخاب زمان سفر می باشد. انتخاب زمانی مناسب برای سفر به سرزمینی است که مایل ها از خانه شما دور است. اهمیت این مسئله زمانی مشخص می شود که تمامی پول و هزینه سفری که شما پرداخت کرده اید،به خاطر انتخاب زمان نامناسب و در نتیجه شرایط جوی بد موجود در مقصد به هدر برود. درحالیکه وجود آب و هوایی دلپذیر و پایدار در کنار سایر جاذبه های دیدنی مقصد می تواند سفرتان را به سفری خاطره انگیز تبدیل کند. تایلند یکی از مقاصد گردشگری مشهور در ایران و جهان محسوب می شود که هر ساله خیل عظیمی از گردشگران خارجی را به سوی خود جلب می کند. در این میان دانستن شرایط جوی و شهرهای دیدنی و حتی غذاهای معروف این کشور می تواند به هر کسی که قصد سفر به تایلند را داشته باشد کمک کند که به بهترین وجه ممکن پول و وقت خود را صرف کند. با ما در بهترین سفر همراه باشید.

ناترون، دریاچه ای مومیایی ها در تانزانیا

بعضی از جاذبه های طبیعی با وجود زیبایی کمی مخوف هم هسنتد. با این وجود بسیاری از افراد که از حس ماجراجویی بیشتری برخوردارند. عاشق دیدن چنین مکان هایی می باشند. شاید اگر به شما بگویم دریاچه ای وجود دارد که حیوانات را مومیایی می کند، فکر کنید در حال تعریف کردن یک داستان تخیلی هستم. اما هیچ داستان سحرآمیزی در کار نیست. و چنین دریاچه ای در تانزانیا وجود دارد. اسم این دریاچه زیبا و خطرناک ناترون می باشد. با ما در بهترین سفر همراه باشید تا با ویژگی های منحصر بفرد این دریاچه جادویی بیشتر آشنا شوید.

پل مارپیچ لاکی نات

هنرمندان و مهندسین معمار در هر کشور سعی در خلق سازه هایی با کاربری ساده اما با شکلی مفهومی و خاص دارند. به طوری که آن سازه را به یکی از جاذبه های توریستی آن کشور تبدیل کنند. اینار یک پل،که به ظاهر تنها رسالتشاتصال نقطه ای به نقطه ی دیگر است، دست مایه تلاش هنرمندان چینی برای خلق پلی تو در تو و زیبا شده است. با ما در بهترین سفر همراه باشید تا با این سازه زیبا بیشتر آشنا شویم.

نظرات کاربران

ما را محبوب کنید