در حال بارگذاری

مقررات فرودگاهی کشور ترکیه

سفرنامه ها نوشته شده در دو شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶ توسط میلاد درویشی

هر کشور در برخورد با اتباع کشورهای خارجی دارای قوانین حاکمیتی منحصر به فردی می باشد. این قوانین شامل مسافرانی که از راه هوایی به آن کشورها  سفر می کنند نیز می شود.در این  میان  برخی از این قوانین وجود دارد که منحصر به مسافران فرودگاهی است.

بنابراین به منظور جلوگیری از هرگونه آسیبی بهتر است تاحدودی با قوانین  کشور مقصد آشنا شویم. کشور ترکیه یکی از کشورهایی است که هر ساله میزبان خیل عظیم  گردشگران خارجی علی الخصوص هموطنان ایرانی  ما می باشد. از این جهت  در این مقاله سعی شده است که به بررسی قوانین و مقررات پروازهای ورودی و خروجی فرودگاه های  کشور ترکیه  پرداخته شود.  با ما در سایت بهترین سفر همراه باشید تا با آنها آشنا شویم.


توجه داشته باشید که مقررات ورود و خروج  مسافران در هر کشوری از جمله ترکیه ممکن است در طول زمان تغییر کند، بنابراین توصیه می شود در هنگام سفر از آخرین تغییرات این قوانین اطلاع پیدا کنید در این مقاله سعی شده است که آخرین قوانین پروازهای ورودی و خروجی  موجود  در کشور ترکیه برای شما عزیزان گرداوری شود

مقررات فرودگاهی کشور ترکیه

مقررات پروازهای ورودی( مربوط به سال 2017 میلادی)

در حال حاضر محدودیت های مسافران که قصد ورود به کشور توریستی ترکیه را دارند، به شرح زیر  می باشد.:

-1همراه داشتن مایعات ممنوعیتی ندارد زیرا افراد زیادی برای سوغات یا استفاده ی شخصی اشیایی از قبیل عطر و... را از این کشور خریداری می کنند یا از قبل همراه دارند اما باید توجه داشته باشید که میزان مایعات نباید از 100 میلی لیتر بیشتر باشد. همچنین مایعات باید در شیشه های شفاف قرار داشته باشند. اما حداکثر 5 بطری عطر که جمیعا 120 میلی لیتر باشند را می توانید از ترکیه وارد یا خارج نمایید.

تبصره 1: دارو و غذای کودک اگر به صورت مایع باشند اما در بسته بندی اصلی خود قرار داشته باشند شامل قانون 100 میلی لیتر مایعات نمی شوند.

تبصره 2 :مایعات اگر در کیسه ای مهر و موم شده و ظرفی تیره باشد ممکن است توسط مامورین فرودگاه باز و بررسی گردد.

-2باید لب تاپ، کامپیوتر و لوازم الکترونیکی بزرگ را پیش از رسیدن به قسمت بازرسی فرودگاه از کیف خود خارج کرده و جداگانه به ماموران تحویل دهید در غیر این صورت چمدان شما دچار مشکل خواهد شد.

-3ورود و خروج دارو ممنوعیتی ندارد اما بهتر است آن ها را در کیف دستی خود قرار دهید تا در بازرسی چمدان ها دچار دردسر باز کردن چمدان نشوید.

-4 اگر دارو، شیر خشک، شیر مادر دوشیده شده یا مواد غذایی هم همراه دارید بهتر است با مامورین فرودگاه در میان گذارید تا دچار مشکل نشوید.

- 5هر فرد فقط می تواند از هر نوع لوازم الکترونیکی یک دستگاه همراه داشته باشد.

- 6حداکثر سه ابزار موسیقی می توانید همراه داشته باشید.

- 7همراه داشتن سیگار و متعلقاتش نیز قوانینی دارد به طوریکه هر فرد می تواند 200 نخ سیگار معمولی و حدودا 50 نخ سیگار برگ، 200 گرم توتون و تنباکو، 50 گرم تنباکوی جویدنی با خود همراه داشته باشد.

-8 حداکثر 1 و نیم کیلو قهوه و 1 و نیم کیلو از هر نوع قهوه ی فوری، 50 گرم چای می توانید همراه داشته باشید.

-9 شیرینی و شکلات هم از هر یک فقط 1 کیلو می توانید همراه داشته باشید.

-10 همراه داشتن اشیای نوک تیز و خطرناک مانند چاقو و شمشیر، قیچی و... ممنوع است.

-11 همراه داشتن انواع مواد مخدر بخصوص ماری جوانا اکیدا ممنوع است و پیگرد قانونی دارد.

-12 همراه داشتن هرگونه مواد منفجره در فرودگاه های ترکیه ممنوع است.

- 13در میزان ورود ارز خارجی هیچ محدودیتی وجود ندارد.

مقررات فرودگاهی کشور ترکیه

مقررات پروازهای خروجی( مربوط به سال 2017 میلادی)

محدودیت های مسافران در هنگام خروج از کشور ترکیه، به شرح زیر  می باشد:

-1 اگر اشیای عتیقه ای با قیمت بالای 15،000 دلار همراه دارید باید مدارک مالکیت آن همراهتان باشد، اما اگر آن شئ در هنگام ورود به ترکیه نیز همراهتان بود باید به مامورین اطلاع داده و شئ را ثبت نمایید. در این حالت در هنگام خروج با مشکلی مواجه نخواهید شد.

-2اگر فرش قیمتی و نفیسی خریداری نموده اید باید رسید خرید همراهتان باشد.

- 3خروج لیر از ترکیه تا مقدار 5،000 دلار مجاز است. به این موضوع خوب دقت کنید . بنابراین اگر بیشتر از این پول همراه خود داشته باشید مصادره شده و به دولت ترکیه تعلق میگیرد.

مقررات فرودگاهی کشور ترکیه

سایر مقررات و پیشنهادات مورد استفاده در فرودگاه های ترکیه

در اینجا به سایر مقررات و پیشنهادات مورد نیاز که ممکن است در فرودگاه های ترکیه به کار آید  اشاره می شود.

امنیت

بعد از اتفاقات یکی دو سال اخیر و انفجار دز یکی از فرودگاه های ترکیه موازین امنیتی بسیار سختگیرانه تر از سابق به اجرا در آمده است. برای عبور راحت تر از گیت به موارد زیر دقت کنید:

-1 چمدان خود را خوب ببندید و به آن قفل بزنید زیرا شاید فردی وسایل غیرقانونی خود مانند مواد مخدر را در چمدان شما قرار دهد پس باید خوب از محتویات چمدانتان مطلع باشید. از یاد نبرید که با کشف این گونه مواد در داخل چمدان شما مامورین سخنانتان را باور نخواهند کرد.

-2 وسایل گرانبهای خود از قبیل طلا، جواهرات و... را در کیف دستی خود قرار دهید زیرا فرودگاه مسئولیتی در قبال گم شدن آن ها از چمدانتان نخواهد داشت.

- 3باید کت، کاپشن و لباس هایی از این قبیل خود را در آورید و آن ها را درون دستگاه امنیتی قرار دهید پس توجه داشته باشید که شئ در لباس هایتان نباشد که از جیب شما سقوط کند.

- 4هرگونه شئ که امنیت مسافران هواپیما را به هر شکلی به خطر بیندازد، ورودش به فرودگاه ها ممنوع است. پس خوب به وسایلی که همراه دارید دقت کنید.

- 5هنگام تحویل چمدان خوب دقت کنید تا اشتباه چمدانی را بر ندارید در ضمن توجه داشته باشید که چمدانتان حتما برچسب داشته باشد زیرا فرودگاه ها موظفند به چمدان های تحویل داده شده برچسبی برای شناسایی بزنند و اگر برچسب نداشته باشد شاید بعدها دچار مشکل شوید.

- 6انواع وسایل فلزی را باید در کیف دستی قرار دهید زیرا وجودشان در چمدان شاید سبب باز شدن چمدان شما شود.

- 7توجه داشته باشید ورود و خروج حیوانات خانگی در هر فرودگاه قوانین مخصوص به خود را دارد بنابراین اگر حیوان خانگیتان را همراه می برید با توجه با این که به چه فرودگاهی خواهید رفت قوانین مخصوصش را پرس و جو کنید.

مقررات فرودگاهی کشور ترکیه

مالیات:

در کشور ترکیه مانند ایران بر روی کالاهای فروخته شده مالیات افزوده میگردد. این مالیات مخصوص ساکنان آن کشور است و شما به عنوان توریست از آن مالیات معاف هستید.  پس به منظور دریافت مبلغ آن باید به باجه ی مخصوص مالیات در فرودگاه مراجعه کرده و با ارائه ی فاکتور مبلغی که مالیات پرداخت نموده اید را پس بگیرید.

گذرنامه:

گذرنامه ی شما حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد. پس قبل از سفر از میزان اعتبار گذرنامه خود مطمین شده تا در آنجا دچار مشکل نشوید.

مقررات فرودگاهی کشور ترکیه

کلام آخر

مجموعه مقررات و محدودیت های گفته شده در بالا همانطور که گفته شد هر ساله ممکن است تغییر کند. بنابراین توصیه می شود در هنگام سفر از آخرین تغییرات این قوانین اطلاع پیدا کنید . در صورت اطلاع از تغییر قوانین و یا ارائه سایر پیشنهادات خود در این زمینه، می توانید آنها را با سایر علاقمندان به سفر ترکیه از طریق ما در میان بگذارید

آخرین اخبار


آخرین اخبار

sadsadas

jjjjjk

sadsad

sadsadas

sadsa

همه چیز درباره روش های پرداخت در ترکیه

در سال های اخیر ترکیه به عنوان یکی از مقاصد مهم گردشگری ایرانیان تبدیل گشته است. خیلی از هموطنان ما نیز برای ادامه تحصیل و یا حتی سرمایه گذاری راهی این همسایه زیبا می شوند. در این میان نکته ای که بیش از هر چیز دیگر حایز اهمیت می باشد، آشنایی با واحد پول این کشور، راه های مختلف پرداخت هزینه های خدمات و یا سرمایه گذاری در این کشور می باشد. در این رابطه حتما سوالات زیادی برایتان پیش خواد آمد، سوالاتی از قبیل این که چه واحد پولی را استفاده کنید بهتر است و کجاها باید مبادلات ارزیتان را انجام دهید و صدها سوال دیگر. با سایت بهترین سفر همراه باشید تا در ادامه این مطلب توضیحات مفیدی در این زمینه را برای شما ارائه کنیم.

بهترین زمان سفر به گرجستان

همواره برنامه ریزی برای سفر به کشوری فراسوی مرزهای کشور نیازمند بررسی همه جوانب آن کشور اعم از شرایط جوی و آب وهوایی، مناطق دیدنی و شهرهای توریستی، ..... می باشد. در میان این کشورها، کشور گرجستان یکی از مناطق گردشگری محبوب در بین مردم می باشد که هر ساله خیل عظیمی از گردشگران خارجی را به سوی خود جلب می کند. اگر شما نیز در فکر سفر به گرجستان هستید با ما در بهترین سفر همراه باشید.

مراکز خرید و سوغات کشور تایلند

یکی از تفریحات ما ایرانی در سفر خرید کردن برای خود و یا به عنوان سوغاتی برای عزیزانمان در ایران است. در این مقاله سعی شده با برخی از مهم ترین و معروف ترین مراکز خرید و همچنین سوغاتی های معروف کشور تایلند ما را آشنا کنیم. با ما در بهترین سفر همراه باشید.

بهترین فصل سفر به تایلند

یکی از قسمت های هیجان انگیز سفر انتخاب زمان سفر می باشد. انتخاب زمانی مناسب برای سفر به سرزمینی است که مایل ها از خانه شما دور است. اهمیت این مسئله زمانی مشخص می شود که تمامی پول و هزینه سفری که شما پرداخت کرده اید،به خاطر انتخاب زمان نامناسب و در نتیجه شرایط جوی بد موجود در مقصد به هدر برود. درحالیکه وجود آب و هوایی دلپذیر و پایدار در کنار سایر جاذبه های دیدنی مقصد می تواند سفرتان را به سفری خاطره انگیز تبدیل کند. تایلند یکی از مقاصد گردشگری مشهور در ایران و جهان محسوب می شود که هر ساله خیل عظیمی از گردشگران خارجی را به سوی خود جلب می کند. در این میان دانستن شرایط جوی و شهرهای دیدنی و حتی غذاهای معروف این کشور می تواند به هر کسی که قصد سفر به تایلند را داشته باشد کمک کند که به بهترین وجه ممکن پول و وقت خود را صرف کند. با ما در بهترین سفر همراه باشید.

چگونه به تایلند سفر کنیم؟(راهنمای سفر به تایلند)

با نزدیک شدن به تعطیلات عید نوروز، برنامه ریزی برای رفتن به مسافرت از هیجان بیشتری برخوردار میگردد. هر فردی معیاری برای انتخاب مقصدی برای سفر خودش دارد. یکی به دنبال هیجان است و دیگری به دنبال یافتن جایی برای پیدا کردن آرامش! آنچه در این میان از اهمیت برخوردار است این است که هر جایی را که انتخاب می کنید، سعی کنید با مطالعه و پرس و جو درباره جایی که قصد مسافرت به آن را دارید، از تمامی شرایط آن اعم از شرایط جوی، مکان های دیدنی، خطرات و امکانات و ... آن آگاه شوید. یکی از مقاصد بسیار محبوب در میان گردشگران ایرانی و بین المللی، کشور تایلند است که با داشتن جاذبه های دیدنی و تفریحی بسیار در جنوب شرقی آسیا همچون نگینی می درخشد. در این مقاله سعی شده است که با همه جوانب سفر به تایلند شما را آگاه کنیم. با ما در بهترین همراه باشید.

ناترون، دریاچه ای مومیایی ها در تانزانیا

بعضی از جاذبه های طبیعی با وجود زیبایی کمی مخوف هم هسنتد. با این وجود بسیاری از افراد که از حس ماجراجویی بیشتری برخوردارند. عاشق دیدن چنین مکان هایی می باشند. شاید اگر به شما بگویم دریاچه ای وجود دارد که حیوانات را مومیایی می کند، فکر کنید در حال تعریف کردن یک داستان تخیلی هستم. اما هیچ داستان سحرآمیزی در کار نیست. و چنین دریاچه ای در تانزانیا وجود دارد. اسم این دریاچه زیبا و خطرناک ناترون می باشد. با ما در بهترین سفر همراه باشید تا با ویژگی های منحصر بفرد این دریاچه جادویی بیشتر آشنا شوید.

نظرات کاربران

ما را محبوب کنید