در حال بارگذاری

مقررات فرودگاهی کشور ترکیه

سفرنامه ها نوشته شده در پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ توسط میلاد درویشی

هر کشور در برخورد با اتباع کشورهای خارجی دارای قوانین حاکمیتی منحصر به فردی می باشد. این قوانین شامل مسافرانی که از راه هوایی به آن کشورها  سفر می کنند نیز می شود.در این  میان  برخی از این قوانین وجود دارد که منحصر به مسافران فرودگاهی است.

بنابراین به منظور جلوگیری از هرگونه آسیبی بهتر است تاحدودی با قوانین  کشور مقصد آشنا شویم. کشور ترکیه یکی از کشورهایی است که هر ساله میزبان خیل عظیم  گردشگران خارجی علی الخصوص هموطنان ایرانی  ما می باشد. از این جهت  در این مقاله سعی شده است که به بررسی قوانین و مقررات پروازهای ورودی و خروجی فرودگاه های  کشور ترکیه  پرداخته شود.  با ما در سایت بهترین سفر همراه باشید تا با آنها آشنا شویم.


توجه داشته باشید که مقررات ورود و خروج  مسافران در هر کشوری از جمله ترکیه ممکن است در طول زمان تغییر کند، بنابراین توصیه می شود در هنگام سفر از آخرین تغییرات این قوانین اطلاع پیدا کنید در این مقاله سعی شده است که آخرین قوانین پروازهای ورودی و خروجی  موجود  در کشور ترکیه برای شما عزیزان گرداوری شود

مقررات فرودگاهی کشور ترکیه

مقررات پروازهای ورودی( مربوط به سال 2017 میلادی)

در حال حاضر محدودیت های مسافران که قصد ورود به کشور توریستی ترکیه را دارند، به شرح زیر  می باشد.:

-1همراه داشتن مایعات ممنوعیتی ندارد زیرا افراد زیادی برای سوغات یا استفاده ی شخصی اشیایی از قبیل عطر و... را از این کشور خریداری می کنند یا از قبل همراه دارند اما باید توجه داشته باشید که میزان مایعات نباید از 100 میلی لیتر بیشتر باشد. همچنین مایعات باید در شیشه های شفاف قرار داشته باشند. اما حداکثر 5 بطری عطر که جمیعا 120 میلی لیتر باشند را می توانید از ترکیه وارد یا خارج نمایید.

تبصره 1: دارو و غذای کودک اگر به صورت مایع باشند اما در بسته بندی اصلی خود قرار داشته باشند شامل قانون 100 میلی لیتر مایعات نمی شوند.

تبصره 2 :مایعات اگر در کیسه ای مهر و موم شده و ظرفی تیره باشد ممکن است توسط مامورین فرودگاه باز و بررسی گردد.

-2باید لب تاپ، کامپیوتر و لوازم الکترونیکی بزرگ را پیش از رسیدن به قسمت بازرسی فرودگاه از کیف خود خارج کرده و جداگانه به ماموران تحویل دهید در غیر این صورت چمدان شما دچار مشکل خواهد شد.

-3ورود و خروج دارو ممنوعیتی ندارد اما بهتر است آن ها را در کیف دستی خود قرار دهید تا در بازرسی چمدان ها دچار دردسر باز کردن چمدان نشوید.

-4 اگر دارو، شیر خشک، شیر مادر دوشیده شده یا مواد غذایی هم همراه دارید بهتر است با مامورین فرودگاه در میان گذارید تا دچار مشکل نشوید.

- 5هر فرد فقط می تواند از هر نوع لوازم الکترونیکی یک دستگاه همراه داشته باشد.

- 6حداکثر سه ابزار موسیقی می توانید همراه داشته باشید.

- 7همراه داشتن سیگار و متعلقاتش نیز قوانینی دارد به طوریکه هر فرد می تواند 200 نخ سیگار معمولی و حدودا 50 نخ سیگار برگ، 200 گرم توتون و تنباکو، 50 گرم تنباکوی جویدنی با خود همراه داشته باشد.

-8 حداکثر 1 و نیم کیلو قهوه و 1 و نیم کیلو از هر نوع قهوه ی فوری، 50 گرم چای می توانید همراه داشته باشید.

-9 شیرینی و شکلات هم از هر یک فقط 1 کیلو می توانید همراه داشته باشید.

-10 همراه داشتن اشیای نوک تیز و خطرناک مانند چاقو و شمشیر، قیچی و... ممنوع است.

-11 همراه داشتن انواع مواد مخدر بخصوص ماری جوانا اکیدا ممنوع است و پیگرد قانونی دارد.

-12 همراه داشتن هرگونه مواد منفجره در فرودگاه های ترکیه ممنوع است.

- 13در میزان ورود ارز خارجی هیچ محدودیتی وجود ندارد.

مقررات فرودگاهی کشور ترکیه

مقررات پروازهای خروجی( مربوط به سال 2017 میلادی)

محدودیت های مسافران در هنگام خروج از کشور ترکیه، به شرح زیر  می باشد:

-1 اگر اشیای عتیقه ای با قیمت بالای 15،000 دلار همراه دارید باید مدارک مالکیت آن همراهتان باشد، اما اگر آن شئ در هنگام ورود به ترکیه نیز همراهتان بود باید به مامورین اطلاع داده و شئ را ثبت نمایید. در این حالت در هنگام خروج با مشکلی مواجه نخواهید شد.

-2اگر فرش قیمتی و نفیسی خریداری نموده اید باید رسید خرید همراهتان باشد.

- 3خروج لیر از ترکیه تا مقدار 5،000 دلار مجاز است. به این موضوع خوب دقت کنید . بنابراین اگر بیشتر از این پول همراه خود داشته باشید مصادره شده و به دولت ترکیه تعلق میگیرد.

مقررات فرودگاهی کشور ترکیه

سایر مقررات و پیشنهادات مورد استفاده در فرودگاه های ترکیه

در اینجا به سایر مقررات و پیشنهادات مورد نیاز که ممکن است در فرودگاه های ترکیه به کار آید  اشاره می شود.

امنیت

بعد از اتفاقات یکی دو سال اخیر و انفجار دز یکی از فرودگاه های ترکیه موازین امنیتی بسیار سختگیرانه تر از سابق به اجرا در آمده است. برای عبور راحت تر از گیت به موارد زیر دقت کنید:

-1 چمدان خود را خوب ببندید و به آن قفل بزنید زیرا شاید فردی وسایل غیرقانونی خود مانند مواد مخدر را در چمدان شما قرار دهد پس باید خوب از محتویات چمدانتان مطلع باشید. از یاد نبرید که با کشف این گونه مواد در داخل چمدان شما مامورین سخنانتان را باور نخواهند کرد.

-2 وسایل گرانبهای خود از قبیل طلا، جواهرات و... را در کیف دستی خود قرار دهید زیرا فرودگاه مسئولیتی در قبال گم شدن آن ها از چمدانتان نخواهد داشت.

- 3باید کت، کاپشن و لباس هایی از این قبیل خود را در آورید و آن ها را درون دستگاه امنیتی قرار دهید پس توجه داشته باشید که شئ در لباس هایتان نباشد که از جیب شما سقوط کند.

- 4هرگونه شئ که امنیت مسافران هواپیما را به هر شکلی به خطر بیندازد، ورودش به فرودگاه ها ممنوع است. پس خوب به وسایلی که همراه دارید دقت کنید.

- 5هنگام تحویل چمدان خوب دقت کنید تا اشتباه چمدانی را بر ندارید در ضمن توجه داشته باشید که چمدانتان حتما برچسب داشته باشد زیرا فرودگاه ها موظفند به چمدان های تحویل داده شده برچسبی برای شناسایی بزنند و اگر برچسب نداشته باشد شاید بعدها دچار مشکل شوید.

- 6انواع وسایل فلزی را باید در کیف دستی قرار دهید زیرا وجودشان در چمدان شاید سبب باز شدن چمدان شما شود.

- 7توجه داشته باشید ورود و خروج حیوانات خانگی در هر فرودگاه قوانین مخصوص به خود را دارد بنابراین اگر حیوان خانگیتان را همراه می برید با توجه با این که به چه فرودگاهی خواهید رفت قوانین مخصوصش را پرس و جو کنید.

مقررات فرودگاهی کشور ترکیه

مالیات:

در کشور ترکیه مانند ایران بر روی کالاهای فروخته شده مالیات افزوده میگردد. این مالیات مخصوص ساکنان آن کشور است و شما به عنوان توریست از آن مالیات معاف هستید.  پس به منظور دریافت مبلغ آن باید به باجه ی مخصوص مالیات در فرودگاه مراجعه کرده و با ارائه ی فاکتور مبلغی که مالیات پرداخت نموده اید را پس بگیرید.

گذرنامه:

گذرنامه ی شما حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد. پس قبل از سفر از میزان اعتبار گذرنامه خود مطمین شده تا در آنجا دچار مشکل نشوید.

مقررات فرودگاهی کشور ترکیه

کلام آخر

مجموعه مقررات و محدودیت های گفته شده در بالا همانطور که گفته شد هر ساله ممکن است تغییر کند. بنابراین توصیه می شود در هنگام سفر از آخرین تغییرات این قوانین اطلاع پیدا کنید . در صورت اطلاع از تغییر قوانین و یا ارائه سایر پیشنهادات خود در این زمینه، می توانید آنها را با سایر علاقمندان به سفر ترکیه از طریق ما در میان بگذارید

آخرین اخبار


عزاداری به سبک بوشهری ها

آداب و رسوم خاص عزاداری در نقاط مختلف کشورمان از جمله جاذبه های فرهنگی آن محل به شمار می آیند که با خلق و خوی ویژه مردم آن مناطق مخلوط است. یکی از انواع عزاداری، مراسم‌ عزاداری منحصر به فرد مردم خون‌گرم استان بوشهر است. چندی است که حادثه دلخراش آتش گرفتن کشتی نفت کش سانچی دل همه هم وطنان در همه جای دنیا را با خود سوزانده است. مراسم عزاداری سنتی بوشهری به یاد قربانیان کشتی سانچی درساحل بوشهربرگزارشد.طبق یک آیین قدیمی بوشهری، مردم پس از هرحادثه دریایی در ساحل گردهم می‌آیند و باسنج ودمام به یاد قربانیان سوگواری می‌کنند. با ما در بهترین سفر همراه باشید تا با این مراسم مذهبی بیشتر آشنا شویم.

چگونگی دریافت گواهینامه بین المللی

با وجود فراهم شدن مسافرت با هواپیما، قطار و کشتی و پیشرفت خدمات و امکانات آنها، خودروی شخصی هنوز هم جزء محبوب ترین وسایل سفر به شمار می رود. لذت تماشای جاده ها و کشف زیبایی های چشم نواز باز هم بسیاری را به سفرهای جاده ای ترغیب می کند. بسیاری از افراد با وجود فراهم بودن امکان مسافرت با وسایل حمل نقل پیشرفته مانند هواپیما و قطار دوست دارند با ماشین شخصی خودشان به مسافرت بروند. اگر این مسافرت داخل مرزهای کشور باشد با گواهینامه معمولی و یک ماشین ایمن می توان به این امر اقدام نمود. اما آیا گواهینامه صادر شده در کشور در سراسر دنیا معتبر می باشد؟ دقیقا جواب شما درست است خیر این امکان وجود ندارد که با گواهینامه معمولی به مسافرت خارجی رفت. به همین دلیل برای رانندگی در مسیرهای بین المللی احتیاج به گواهینامه بین المللی دارید که پس از طی مراحلی خاص صادر می شود. با ما در بهترین سفر همراه باشید تا با مراحل مختلف صدور گواهینامه بین المللی شوید.

رکوردهای جالب ایران در گینس

کتاب رکوردهای جهانی گینس (GUINNESS) مجموعه کاملی از رکوردهای مختلف در تمامی زمینه ها است . این کتاب تنها کتابی است که هیچ وقت کامل نمی‌شود و همواره در حال تغییر است . کشور ایران به عنوان یکی از قدیمی ترین کشورهای دنیا در این کتاب دارای رکوردهای فراوانی است. اگر شما هم دوست دارید بدانید این رکورد ها چیست با ما در بهترین سفر همراه باشید.

تور عشایری برزگر تنها تور عشاری توصیه شده در یونسکو

مرد جوان روستایی که با دستفروشی تنها روزی ٣‌هزار تومان درآمد داشت با اتفاقی شبیه به معجزه و البته هوش و استعداد ذاتی خود، به یکی از کارآفرینان کشور تبدیل شد.او تنها ٣٨‌سال دارد و درآمدزایی چشمگیرش با یک اتفاق معجزه‌آسا استارت خورده است. «عباس برزگر»، زاده و ساکن یک روستای بسیار کوچک به نام بزم شهرستان بوانات در استان فارس است. روستایی که نه‌چندان حاصلخیز است و نه جاذبه خاصی دارد اما با موقعیت‌شناسی درست این جوان روستایی توانسته در کتاب راهنمای گردشگری یونسکو، عنوان شگفت‌انگیزترین تجربه گردشگری ایران را از آن خود کند. با ما در سایت بهترین سفر همراه باشید.

خون اژدها

هواره دیدن عجایب مخلوقات جهان ، ذهن آدمی را درگیر این واقعیت میکند که انسان به عنوان جزء کوچکی از جهان هستی چقدر خوش شانس است که می تواند به تماشای سایر مخلوفات خداوند بنشیند. دنیای اسرار آمیز برخی از گیاهان جزء همین دسته می باشد. درخت خون اژدها یکی از این درختان است. با ما در سایت بهترین سفر همراه باشید تا با این گیاه زیبا و اسرار آمیز آشنا شویم.

دانشگاه سبز نانیانگ

دانشگاه نانیانگ با نام کامل دانشگاه تکنولوژی نانیانگ در سنگاپور یکی از خارق العاده ترین دانشگاه های جهان به حساب می آید. کلیه سقف ها، راه ها و دیوارهای این دانشگاه همگی از فضای سبز پوشیده شده است. با ما در بهترین سفر همراه باشید تا با این دانشگاه زیبا بیشتر آشنا شویم

پل مواج هندرسون

یکی از جاذبه های گردشگری و مدرن کشور سنگاپور پلی زیبا و با طراحی عجیب است که به پل مواج هندرسون شهرت یافته است. با ما در بهترین سفر اشنا باشید تا با سفری کوتاه از میان قاب تصویر تماشاگر این پل زیبا باشیم.

10 کشور کهن جهان

تاریخ همواره مقوله بسیار مهمی می باشد. تاریخ هر کشور نشان دهنده هویت و فرهنگ آن کشور است. در این میان کشورهایی بوده اند که در طول تاریخ همواره نامی از آنان بوده است. شاید برای شما هم جالب باشد بدانید کهن ترین کشورهای دنیا کدامند؟ با ما در سایت بهترین سفر همراه باشید تا نام 10 کشور کهن دنیا را بفهمید.

زیبا ترین راه آبی جهان

پیشرفت تکنولوژی گاهی اوقات باعث ایجاد مناظر زیبا و منحصر بفردی می شود. یکی از این مناظر، به واسطه ساخت راه زیر آبی انگلستان به فرانسه ایجاد گردیده است. با ما در بهترین سفر همراه باشید تا با این جاذبه دیدنی میان دو کشور انگلستان و فرانسه آشنا شویم.

سفری به ناکجاآباد از روی پل

شاید برای شما هم پیش بیاید که دلتان بخواهد جایی بروید اما نمی دانید کجا. فقط میخواهید جایی به آرامش برسید. در این میان در کشور نروژ مسیری یا پهتر بگم پلی وجود دارد که نیمه کاره است و مقصدی نداره. هرچند اکثر ادم ها با دیدن این صحنه به جای احساس آرامش از ترس فریاد میزنند. با ما در بهترین سفر همراه باشید تا با این جاذبه هیجان انگیز کشور نروژ آشنا شویم.

نظرات کاربران

ما را محبوب کنید